Problemy w związkach są częstym powodem do poszukiwania terapii. Trudności w związkach to np. zbyt uwikłane związki (zbyt „ciasne”), związki zbyt „luźne” gdzie jeden partner lub obydwoje czują się samotni, lub po prostu gdy chcemy zakończyć nasz związek i nie wiemy jak to zrobić bez walki i gniewu. Bardzo ważnym elementem w związkach to intymność emocjonalna, która jest często pożądana a jednocześnie obawiamy się jej.

 

Gdy zmieniamy się na lepsze dzięki terapii, gdy życie się nam otwiera, gdy poprawiają się nasze związki w małżeństwie, w rodzinie, z naszymi dziećmi czy przyjaciółmi – to dla mnie jako psychoterapeuty, ma ogromne znaczenie.

 

Na drodze do samo-zrozumienia i pogłębienia wiedzy o sobie możemy być razem, ja jako Twój konsultant lub przewodnik. By zwiększyć wartość Twojego życia poprowadzę Cię na głębsze poziomy Twojego „ja”, odkryję Twój potencjał, Twoje pasje i zainteresowania, i Twoją siłę.

 

Specjalizuję się w terapii dla osób indywidualnych i dla par. Terapia, ta indywidualna i dla par, polega na eksploracji emocji, uczuć, ich identyfikacji i zrozumienia by łatwiej regulować to co często jest nieświadome w nas.  W tym procesie kolaboracji zrozumiesz bardziej siebie i Twoje zachowania, będziesz w stanie stanąć twarzą w twarz z przeciwnościami by poczuć się lżej i lepiej; osiągniesz więcej w związkach osobistych i pracy profesjonalnej. Gdy jest to wskazane użyję długo-terminowej psychoanalizy lub „attachment”/EFIT; w terapii krótkotrwałej mogę użyć klinicznej hipnozy (Ericksonian hypnosis) by pomóc Tobie radzić sobie z bólem, nerwowością, i pobudliwością. W terapii z parami stosuję Emotionally Focus Therapy (EFT), w której jestem także szkolona przez wiele lat i dalej jestem w superwizji.

 

Wykształcenie i ważniejsze szkolenia:

 

1. 2017 - 2018 - roczny EFT Core Skills Training (Emotionally Focused Therapy) w Phoenix, Arizona, USA.

2. Od 2017 kontynuowana superwizja z Sandy Jardine, Phoenix, Arizona, USA.

3. 2015, 2016 – Beginners, Intermediate, and Advanced level in Ericksonian Hypnosis, Phoenix, Arizona, taught by Dr. Jeff Zeig.

4. Od 2015 kontynuowana osobista psychoanaliza i psychoterapia, Phoenix, Arizona, USA.

5. 2009 - 2014 - Northern Arizona University, Flagstaff, Arizona, USA – tytul PhD/doktorat z psychologii.

6. 2012 – roczny EFT Core Skills Training w Phoenix, Arizona, USA.

7. Wielokrotne szkolenia, warsztaty i konferencje w EFT i EFIT (Emotionally Focused Individual Therapy) prowadzone przez Dr. Sue Johnson, Dr. Lisa Palmer-Olsen, Dr. Rebecca Jorgensen, Dr. Kathryn Rheem, Dr. Scott R. Woolley.

 

 

© Copyright Lech Staniszewski, 2019-20. All rights reserved. Site Design/Development by: LS